تبلیغات
«فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه» - اهل سنت
تاریخ : شنبه 2 آذر 1392 | 10:24 ب.ظ | نویسنده : سید حمزه واقفی
 ائمه اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین از مشترکات شیعه و سنی اند... نایب رییس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر: ائمه اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین از مشترکات شیعه و سنی اند

نایب رییس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر در اجلاس نماز گفت: وجود ذی جود فرزندان پیامبر مکرم اسلام یعنی ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین از نقاط بزرگ اشتراک شیعه و سنی اند و این مسئله از اعتقادات مهم فرق اسلامی بویژه شافعی هاست.
شیخ خلیل افرا در اولین اجلاس اذان استان بوشهر در کنگان با تبریک میلاد کریم اهلبیت آقا امام حسن مجتبی علیه السلام و با بیان فضایل و مناقب سبط اکبر رسول الله (ص) در کلام و سیره نبوی و بیان این مطالب در کتب اهل سنت و نیز ارادت بزرگان اهل سنت به این امام همام گفت:اگر وجود مبارکه فاطمه زهرا (سلام الله علیها) سرور زنان جهانیان است ، وجود مبارک حسنین صلوات الله علیهما نیز سرور جوانان اهل بهشت اند.
رییس شورای افتاء و هیئت پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت در ادامه اذان را یکی دیگر از مشترکات بزرگ اسلامی دانست و با اشاره به بحث هماهنگی موذنین با یکدیگر در گفتن اذان ، این هماهنگی را اقدامی ارزشمند و مبارک دانست.
شیخ خلیل افرا با تقدیر از اندیشه های ناب امام و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری به بحث اعلام ماه مبارک رمضان ، عید سعید فطر ، عید قربان و … گفت:ملاک برای اهل سنت در جمهوری اسلامی اعلام و تایید از سوی دفتر مقام معظم رهبری است و اهل سنت وابسته به هیچ شخص و کشوری دیگر نیستند.

وی به بحث تعیین زکات فطره نیز اشاره و گفت:امسال زکات فطره برای اهل سنت به ازای هر نفر ۱۳۰۰۰ تومان است.
نایب رییس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر در پایان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از موقوفات این شهرستان مربوط به اهل سنت است ، خواستار کمک به مساجد ، مدارس علمیه و اساتید و طلاب مدارس علمیه اهل سنت از محل موقوفات شد.  • وبلاگ شخصی
  • قالب وبلاگ
  • ضایعات